Fillimi Pėr Ne  FAQ  Kontakti me ne FAQ: Kontakti me DĒBP (HPD)

 

 

Si mund ta caktoj takimin me referentin juridik i cili ėshtė duke u marrė me kėrkesėn time-apo si mund t’ja prezentoj rastin tim personalisht komisionit?

Referentėt juridik tė cilėt merren me shqyrtimin e rasteve duhet qė tė jenė tė paanshėm dhe nuk mund ta favorizojnė asnjėren palė. Nėse kanė pyetje ata do tė ju kontaktojnė juve drejtėpėrsėdrejti. Nė tė kundėrtėn ata nuk kanė kontakt tė drejtėpėrdrejtė me palėt nė kėrkesė. Nėse keni dokumentacion shtesė apo informata me vlerė ju duhet qė kėtė me shkrim t’ja prezentoni DĒBP-es (HPD) sa mė parė qė ėshtė e mundur. 

Si mund t’ja prezentoj rastin tim personalisht komisionit?

Askush nuk mund ti japė tė dhėna apo fakte personalisht komisionit pėrveq nėse komisioni ju fton juve qė ta bėni njė gjė tė tillė. Ju nuk mund tė kėrkoni seancė shqyrtimi.

Kujt mund t’ja adresoj pyetjet?

Duhet ta kontaktoni DĒBP (HPD) nėse dėshironi tė paraqitni dokumentacionin apo informacionin shtesė, apo nėse dėshironi tė raportoni ndryshimin e adresės suaj apo tė numrit tė telefonit. Ju mund tė kontaktoni DĒBP (HPD) pėrmes letrave, telefonit, apo postės elektronike. Informacioni pėr zyret tona ėshtė nė dispozicion nė web-page. Mos harroni qė saktė tė markoni pyetjen me numrin e kėrkesės suaj dhe emrin tuaj.

 

Mbėshtetur nga

©HPD 2004 - Webmaster - Editor

Foreign Affairs-Canada Ministry of Foreign Affairs-Finland Foreign Affairs-Germany Foreign Affairs-Ireland Ministry of Foreign Affairs-Norway Foreign Affairs-Switzerland U.S Department of State   European Union Kosovo Force OSCE UNMIK