Fillimi  Pėr Ne  FAQ  Kontakti me ne FJALORTH

Ky fjalorth ka pėr qėllim te jap njė udhėzim pėr terminologjinė e pėrdorur nė legjislacionin qeverisės tė Drejtorisė pėr Ēėshtje Banimi dhe Pronėsie dhe tė Komisionit pėr Kėrkesa Banesore Pronėsore. Nuk ka pėr qėllim te jetė skice gjithėpėrfshirėse ligjore qeverisėse e kėtyre organeve. Rrefuzimi i zakonshėm pėr gjėrat tjera aplikohet nė pėrputhje me rrethanat.

 

Mbėshtetur nga

©HPD 2004 - Webmaster - Editor

Foreign Affairs-Canada Ministry of Foreign Affairs-Finland Foreign Affairs-Germany Foreign Affairs-Ireland Ministry of Foreign Affairs-Norway Foreign Affairs-Switzerland U.S Department of State   European Union Kosovo Force OSCE UNMIK