Fillimi  Pėr Ne  FAQ  Kontakti me ne Sesioni i 33 i HPCC-sė
Sesioni plenar i 33 i HPCC-sė qė ėshtė mbajtur prej 12 deri me 16 Dhjetor 2005. Gjatė rrjedhes se javes HPCC pati qellim dhe zgjodhi nje numer total prej 255 kerkesa te prones banimeve ne rastin e pare. Kėto kėrkesa bėjnė pjese ne kategori te ndryshme, pėrfshire kategorinė C procedura e pėrmbledhjes, thjesht tė kontestuar dhe C rastet e shkarkimit rastet e kategorisė A, rastet e kategorisė B rastet e lidhura ABC dhe rastet e pronės se shkatėrruar.

Ne rastin e dyte, HPCC pėrcaktoi 180 kėrkesa pėr rishqyrtim; 165 kėrkesa nuk u pranuan te shqyrtohen ne baze se ato u gjeten qe kane qene qarte pa mėrit dhe 15 kėrkesa janė pranuar.

Sesioni plenar i 34 i HPCC-sė do tė mbahet nė mėnyrė elektronike me 30 Janar 2006.

 

Mbėshtetur nga

©HPD 2004 - Webmaster - Editor

Foreign Affairs-Canada Ministry of Foreign Affairs-Finland Foreign Affairs-Germany Foreign Affairs-Ireland Ministry of Foreign Affairs-Norway Foreign Affairs-Switzerland U.S Department of State   European Union Kosovo Force OSCE UNMIK