Shqip

A dėshironi tė kontrolloni statusin e kėrkesės tuaj, tė merrni njė kopje tė vendimit nga Komisioni i Kėrkesave Pronėsore dhe Banesore apo thjeshtė vetėm tė merrni mė tepėr informata rreth AKP-sė? Vizitojeni “Web café-nė” nė zyrėn qendrore tė AKP-sė nė Prishtinė.

Kjo “Web café” gjendet nė katin pėrdhesė tė zyrės sonė qendrore nė Rr.Nazim Gafurri Nr.1 (pranė Ministrisė sė Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor). Qytetarėt kanė qasje nė kėto pajisje ndėrmjet orės 8.30 deri mė 17.30.

Ne kemi tre laptop-kompjuterė tė lidhur nė internet dhe njė shtypės nė dispozicion pėr tė gjithė personat e interesuar tė cilėt kėrkojnė mė tepėr informata rreth AKP-sė. Shėrbimi ėshtė gratis. Stafi i caktuar i AKP-sė gjithashtu ėshtė nė dispozicion pėr t’ju ofruar ēfarėdo lloj ndihme qė mund t’ju nevojitet deri sa jeni duke e pėrdorur “Web café-nė”.