Shqip

Vėllimi i tetė i pronave pėr tė cilat ėshtė paraqitur kėrkesė ėshtė publikuar


Sot Agjencia Kosovare e Pronės (AKP) publikoi vėllimin e tetė tė kėrkesave pronėsore qė i janė paraqitur agjencisė. Vėllimi i tetė pėrmban 2,249 prej mė shumė se 36,100 kėrkesave qė AKP-ja i ka pranuar deri mė tash pėr toka bujqėsore, prona komerciale dhe ato banesore qė janė si rrjedhojė e konfliktit tė armatosur tė viteve 1998 dhe 1999.

2,429 kėrkesat e publikuara sot pėrfshijnė kėrkesat pėr:

Publikimi i sotėm e ngritė numrin e pėrgjithshėm tė kėrkesave tė publikuara nga AKP-ja nė 17,508.
Informatat e publikuara pėrfshijnė tė dhėna qė kanė tė bėjnė me kėrkest, siē janė komuna, fshati, emri i rrugės, numri i rrugės dhe ngastrės sė pronės sė kėrkuar, nė mėnyrė qė t’ua mundėsojė personave, qė kanė interesa ligjore tė mundshme mbi pronat, identifikimin e pronės.
Kushdo qė beson se ka interes ligjor nė cilėndo prej pronave tė kėrkuara qė ėshtė publikuar duhet tė kontaktojė njėrėn nga zyret e AKP-sė sa mė shpejt qė tė mundet dhe atė brenda 30 ditėve pas datės sė publikimit nėse dėshiron tė bėhet palė nė kėrkesė. Pas kalimit tė periudhės 30 ditore, kėrkesat do t’i prezantohen Komisionit tė pavarur tė Kėrkesave Pronėsore tė Kosovės (KKPK) pėr vendimmarrje. Cilado palė nė kėrkesė mund tė bėjė ankesė pranė Gjykatės Supreme tė Kosovės kundėr vendimit tė KKPK-sė.


Lista e kėrkesave tė publikuara mund tė gjendet nė tė gjitha komunat, nė gjykatat vendore nė Kosovė si dhe nė ueb-faqen e AKP-sė


http://www.kpaonline.org/SearchSC/frmSearch.aspx