Shqip

AKP-ja publikon Raportin Vjetor pėr vitin 2007

 

Agjencia Kosovare e Pronės (AKP) ka publikuar Raportin Vjetor pėr vitin 2007. Raporti ėshtė i pėrbėrė nga dhjetė kapituj, qė pėrfshijnė; themelimin dhe mandatin e AKP-sė, punėn dhe aktivitetin pėr vitin 2007, rezultatet e arritura nė procedimin dhe pėrpunimin e kėrkesave qė janė paraqitur nė Agjenci, shpenzimet vjetore, si dhe nė fund tė kėtij Raporti, nė njė Shtojcė tė posaēme janė publikuar materiale me rėndėsi pėr AKP-nė, siē janė Rregullore, Urdhėresa Administrative, Organograme, si dhe tabela me tė dhėna statistikore.  Po ashtu, kėtij Raporti i paraprinė parathėnia e shkruar nga Drejtori Ekzekutiv i AKP-sė, z.Knut Rosandhaug.

Raporti Vjetor i AKP-sė pėr vitin 2007 ėshtė publikuar nė gjuhėn shqipe, serbe dhe atė angleze dhe mund tė gjendet online edhe nė faqen e internetit: www.kpaonline.org/sq/video.asp