Shqip

AKP ka vendosur 11,168 kėrkesa pronėsore

 

Pas pėrfundimit tė seancės sė 7-tė tė Komisioni pėr Kėrkesa Pronėsore i Kosovės (KKPK) nė Prishtinė me datėn 19 qershor, tashmė ka vendosur rreth 11,168 prej rreth 39,675 kėrkesave pronėsore tė paraqitura nė Agjencinė Kosovare tė Pronės (AKP). Agjencia do tė vazhdojė punėn e saj nė zgjidhjen e kėrkesave tė mbetura pėr pronėn e paluajtshme private qė kanė rrjedhur nga konflikti i armatosur gjatė periudhės 1998-1999.

 

Gjatė seancės sė saj tė 7-tė, KKPK, e cila ėshtė pjesė e AKP-sė, ka vendosur 2,850 kėrkesa pronėsore. Me njė numėr tė pėrgjithshėm prej 11,168 kėrkesave tė vendosura deri mė tani, rreth 28,507 kanė mbetur pėr t’u vendosur. Pritet qė KKPK, e cila ėshtė inauguruar nė qershor 2007, do tė finalizojė vendosjen e tė gjitha kėrkesave pronėsore tė paraqitura nė AKP nė fillim tė vitit 2010.

 

Kėrkesat e vendosura pėr seancėn e KKPK-sė

 

2007-2008

Seanca e KKPK-sė

Kėrkesat e vendosura

 

 

Qershor 2007

Seanca e 1-rė

498

 

Gusht 2007

Seanca e 2-tė

487

 

Tetor 2007

Seanca e 3tė

528

 

Dhjetor 2007

Seanca e 4-tė

1,833

 

Shkurt 2008

Seanca e 5

2,403

 

Prill 2008

Seanca e 6

2,586

 

Qershor  2008

Seanca e 7

2,850

 

Totali

 

11,185

 

 

Mė pak vendime janė shfuqizuar

17

 

 

Totali i pėrgjithshėm

11,168

 

 

 

 

Kėrkesat e vendosura sipas rajoneve dhe komunave:

http://www.kpaonline.org/ClaimsTotalDecided.asp

 

Kėrkesat e vendosura sipas llojit tė pronės dhe tė drejtės pronėsore:

http://www.kpaonline.org/claimProp_Decided.asp