Shqip

Mbėshtetje per Agjencinė Kosovare tė Pronės nga Qeveria e Suedisė nė vlerė prej €1.45mil.

 

Mė 9 dhjetor 2008, nė Prishtinė u nėnshkrua marrėveshja e bashkėpunimit nė mes tė Ministrisė sė Ekonomisė dhe Financave dhe Qeverisė Suedeze pėr ndihmė Agjencisė Kosovare tė Pronės nė vlerė prej €1.45mil (njė milion e katėrqind e pesėdhjetė mijė euro).

 

Nė emėr tė qeverisė suedeze marrėveshjen e nėnshkroi Znj. Ingrid Johansson, Udheheqese e zyres nderlidhese Suedeze e cila shprehi pėrkushtimin e qeverisė suedeze pėr tė pėrkrahur Agjencinė Kosovare tė Pronės, agjencion ky i cili sipas saj ka njė detyrė tė rėndėsishme dhe me pėrgjegjėsi pėr zgjidhjen e kontesteve pronėsore lidhur me pronėn e paluajtshme private.