Shqip

AKP publikon vėllimin e 18-tė tė kėrkesave pronėsore

Mė 14 maj 2010 Agjencia Kosovare e Pronės  (AKP)  ka publikuar listėn e tetėmbėdhjetė tė kėrkesave pronėsore tė paraqitura nė agjenci. Volumi i 18-tė pėrmban 2.460 nga gjithsej 40.729 kėrkesa qė AKP-ja ka pranuar pėr tokėn bujqėsore, pronat komerciale dhe pronat banesore.

2,460 kėrkesat e publikuara sot pėrfshijnė kėrkesat pwr:

·        2, 130 prona bujqėsore;

·        190 prona banimi; dhe

·        140 prona komerciale.

Publikimi i sotėm e ngritė numrin e pėrgjithshėm tė kėrkesave tė publikuara nga AKP-ja nė 40,597.
Informatat e publikuara pėrfshijnė tė dhėna qė kanė tė bėjnė me kėrkesat, siē janė: komuna, fshati, emri i rrugės, numri i rrugės dhe numri ngastrės sė pronės sė kėrkuar, nė mėnyrė qė t’ua mundėsojė personave, qė kanė interesa ligjore tė mundshme mbi pronat, identifikimin e pronės.  
Nėse  besoni se keni tė drejtė, ose interes ligjor, nė cilėndo prej pronave tė kėrkuara qė figurojnė tė publikuara, ju duhet tė kontaktoni  AKP-nė sa mė shpejt qė tė mundeni dhe atė brenda 30 ditėve pas datės sė publikimit tė listė, nėse dėshiron tė bėhet palė nė kėrkesė. Nėse ju dėshtoni tė vėni konakt  brenda 30 ditėsh, AKP-ja ose Komisioni i Pavarur i Kėrkesave Pronėsore tė Kosovės (KKPK) mund tė lėshojė njė urdhėr, qė mund tė afektojė tė drejtat tuaja pronėsore mbi kėrkesėn e parashtruar pa ndonjė lajmėrim paraprak.


Lista e kėrkesave tė publikuara mund tė gjendet nė tė gjitha komunat, nė gjykatat vendore
nė Kosovė si dhe nė ueb-faqen e AKP sė:

http://www.kpaonline.org/SearchSC/frmSearch.aspx