Shqip

AKP bėn njoftimin pėr 2,562 prona tė kėrkuara

Bazuar nė Memorandumin e Mirėkuptimit me Agjencinė Kadastrale tė Kosovės (AKK), AKP-sė, nė shtator 2009 i ėshtė mundėsuar qasja nė tė dhėnat kadastrale qė posedon AKK-ja. Pas rishikimit tė kėtyre tė dhėnave ėshtė konstatuar se nė disa raste pronat janė identifikuar gabimisht. Me qėllim tė adresimit tė kėsaj ēėshtjeje AKP do tė ri-notifikojė pronat pėrmes nxjerrjes sė Gazetės sė Njoftimit.
Lista e pronave tė notifikuara mund tė gjindet nė tė gjitha Kuvendet Komunale, nė Gjykatat lokale komunale, nė Gazetėn e AKP-sė, nė tė gjitha Zyrat e AKP-sė dhe fshatrat pėr tė cilat ėshtė bėrė kėrkesė dhe janė nė listė.
Pėr mė shumė, pėr pronat e njoftuara ėshtė i mundshėm edhe kėrkimi elekronik nė faqen e internetit: http://www.kpaonline.org/SearchSC/frmSearchNot.aspx

ME RĖNDĖSI!

Nėse besoni se keni ndonjė interes juridik nė ndonjė nga pronat e kontestuara, tė cilat gjinden nė Gazetėn e Njoftimit, ju duhet tė kontaktoni AKP-nė sa mė shpejt qė ėshtė e mundur brenda 30 ditėve nga data e publikimit tė kėsaj Gazete. Nėse tashmė keni pranuar njoftim me shkrim nga AKP-ja se ėshtė paraqitur njė kėrkesė pėr pronėn qė ju momentalisht jeni duke e shfrytėzuar, dhe e njėjta gjendet nė listė, ju lutemi qė tė paraqiteni nė Zyrėn Regjionale mė tė afėrt tė AKP-sė brenda 30 ditėsh qė tė caktoni njė takim pėr tė konfirmuar nėse jeni pėrgjigjur nė kėrkesėn e duhur, e nė rast tė kundėrt, pėr tė konfirmuar nėse dėshironi ta tėrhiqni pėrgjigjen tuaj nė kėrkesė, ose tė pėrgjigjeni nė ndonjė kėrkesė tjetėr pronėsore tė regjistruar nė AKP.