Shqip

AKP bėri njoftimin pėr 5,709 prona tė kėrkuara

Mė 21 dhe 22 korrik 2010, Agjencia Kosovare e Pronės ka bėrė njoftimin pėr 5,709 prona tė kėrkuara pėrmes numrit tė katėrtė dhe tė pest tė Gazetės sė Njoftimit tė AKP-sė.

Bazuar nė Memorandumin e Mirėkuptimit me Agjencinė Kadastrale tė Kosovės (AKK), AKP-sė, nė shtator 2009, i ėshtė mundėsuar qasja nė tė dhėnat kadastrale qė posedon AKK-ja. Pas rishikimit tė kėtyre tė dhėnave ėshtė konstatuar se nė disa raste pronat janė identifikuar me gabime fizike. Me qėllim tė adresimit tė kėsaj ēėshtjeje, AKP do tė ri-notifikojė pronat pėrmes nxjerrjes sė Gazetės sė Njoftimit.

Lista e pronave tė notifikuara mund tė gjindet nė tė gjitha Kuvendet Komunale, nė Gjykatat lokale, nė Gazetėn e AKP-sė, tė nė gjitha Zyrat e AKP-sė (tė shėnuara nė faqen e kontaktit) dhe fshatrat qė kanė kėrkesa nė listė.
Pėr mė shumė, ėshtė e mundshme edhe kėrkimi elekronik pėr pronat e notifikuara, nė faqen e internetit: http://www.kpaonline.org/SearchSC/frmSearch.aspx

ME RĖNDĖSI!
Nėse besoni se keni ndonjė interes juridik nė ndonjė nga pronat e kontestuara, tė cilat gjinden nė Gazetėn e Njoftimit, ju duhet tė kontaktoni AKP-nė sa mė shpejt qė ėshtė e mundur brenda 30 ditėve nga data e publikimit tė kėsaj Gazete. Nėse tashmė keni pranuar njoftim me shkrim nga AKP-ja se ėshtė paraqitur njė kėrkesė pėr pronėn qė ju momentalisht jeni duke e shfrytėzuar, dhe e njėjta gjendet nė listė, ju lutemi qė tė paraqiteni nė Zyrėn Regjionale mė tė afėrt tė AKP-sė brenda 30 ditėsh qė tė caktoni njė takim pėr tė konfirmuar nėse jeni pėrgjigjur nė kėrkesėn e duhur, e nė rast tė kundėrt, pėr tė konfirmuar nėse dėshironi ta tėrhiqni pėrgjigjen tuaj nė kėrkesė, ose tė pėrgjigjeni nė ndonjė kėrkesė tjetėr pronėsore tė regjistruar nė AKP.