Shqip

NJOFTIM PĖR MEDIA

14 tetor 2010

Kuvendi i Republikės sė Kosovės, nė mbledhjen plenare tė mbajtur mė 30 shtator 2010, me propozim tė Kryeministrit tė Kosovės, emėroi dy anėtarė vendorė tė Bordit Mbikėqyrės si dhe zėvendėsdrejtorin e Sekretarisė Ekzekutive tė Agjencisė Kosovare tė Pronės (AKP) sipas Ligjit tė Kuvendit tė Kosovės Nr. 03/L-079.

Anėtarėt e Bordit Mbikėqyrės, tė cilėt janė emėruar me mandat njė vjeēar janė: z.Ujup Krasniqi dhe z.Rexhep Kelani. Ndėrsa, i emėruari pėr zv/Drejtor tė Sekretarisė Ekzekutive tė AKP-sė ėshtė z.Xhevat Azemi...

(Shih mė shumė nė attachment)

Pėr informata mė tė hollėsishme Ju lutemi kontaktoni:
Z. Arian Krasniqi
Zyrtar pėr Informim
Arian.krasniqi@kpaonline.org
Phone: +381 (0)38 249 918 ext. 230
Mobile phone: +377(0)44 300045