Shqip

Qeveria e  Britanisė  pėrkrahė Agjencinė Kosovare tė Pronės me fonde shtesė
  Mė 17 dhjetor  2012, Agjencia Kosovare e Pronės ka pranuar fond shtesė nga nė shumėn prej  50,000£ (pesėdhjetė mijė sterlina) qė ėshtė e barabartė me 61,785€  (Gjashtėdhjetė e njė mijė e shtatėqind e tetėdhjetė e pesė euro).
   Kjo  ndihmė ofrohet si kontribut financiar i Qeverisė sė Britanisė pėr tė mbėshtetur  mandatin e AKP-sė pėr zgjidhjen e kontesteve pronėsore qė ndėrlidhen me  konfliktin pėr pronėn e patundshme private, pėrfshirė kėtu pronėn bujqėsore dhe  atė komerciale.