Shqip

Kandidatėt pėr gjyqtarė dhe prokurorė nė vizitė trajnuese nė AKP

Mė 20  mars, nė selinė qendrore tė AKP-sė nė ėshtė mbajtur njė trajnim njėditor me  kandidatėt pėr gjyqtarė dhe prokurorė tė Kosovės. Ky trajnim ėshtė realizuar nė  vazhdėn e njė projekti trajnim disamujorė tė kėtyre kandidatėve, projekt ky qė  realizohet nga Instituti Gjyqėsor i Kosovės.
Pėrgjatė  kėtij trajnimi kandidatėt u njohėn me mandatin dhe funksionin e Agjencisė si  dhe me ēėshtje tjera qė kanė tė bėjnė me zgjidhjen e kontesteve pronėsore nė  Kosovė.
Para tė pranishmėve, njė prezantim pėrmbledhės pėr punėn dhe mandatin e Agjencisė e  mbajti zv/Drejtori Ekzekutiv i Agjencisė Kosovare tė Pronės, z.Xhevat Azemi,  ndėrsa znj. Florije Kika dhe z.Agron Beka folėn pėr zbatimin e vendimeve dhe  realizimin e dėbimeve.