Shqip

PSBE-ja  ka  ri-emėruar anėtarin e Bordit Mbikėqyrės tė AKP-sė

Mė 15 prill 2016 Shkėlqesia e  Tij Ruari O'Connell, Ambasadori Britanik nė Kosovė ėshtė ri-emėruar anėtar i  Bordit Mbikėqyrės tė AKP-sė, nga ana e Pėrfaqėsuesit Special tė BE-sė nė  Kosovė, z.Samuel Zbogar, deri mė 15 prill 2017, apo deri nė pėrfundim tė  mandatit aktual tė AKP-sė  pėr kėrkesa dhe vendosje tė kėrkesave,  varėsisht se cila arrihet mė herėt, dhe me  autoritetin e vetėm pėr tė  mbikėqyrur ēėshtjet qė lidhen me mandatin  e aktual tė AKP-sė.