Shqip

PSBE-ja  ka  ri-emėruar anėtarin e Bordit Mbikėqyrės tė AKP-sė

Mė 4 qershor 2016 Z. Dustin F DeGrande Zyrtar Politik dhe Ekonomik ne Ambasaden Amerikane ėshtė emėruar anėtar i Bordit Mbikėqyrės tė AKP-sė,
nga ana e Pėrfaqėsuesit Special tė BE-sė nė Kosovė, z.Samuel Zbogar, deri mė 4 qershor 2017,
apo deri nė pėrfundim tė mandatit aktual tė AKP-sė pėr kėrkesa dhe vendosje tė kėrkesave,
varėsisht se cila arrihet mė herėt, dhe me autoritetin e vetėm pėr tė mbikėqyrur ēėshtjet qė lidhen me mandatin e aktual tė AKP-sė.