Shqip

TRAJNIM PĖR NGRITJE KAPACITETESH DHE  AFTĖSIM PROFESIONAL TĖ STAFIT TĖ AKP-sė

Prishtinė, qershor 2016

Nė kuadėr tė nevojave pėr ngritje dhe  aftėsim profesional tė stafit punonjės, si dhe nė kuadėr tė procesit tė  ndryshimit organizativ, AKP, ka realizuar trajnim treditor nė Durrės (Shqipėri)  nga 27-29 maj 2016 pėr tė gjithė stafin e vet, me temėn “Ngritja e  kapaciteteve profesionale, konceptet e zhvillimit dhe ndryshimit organizativ”.
  Ky trajnim ėshtė konceptuar dhe  realizuar nė tri module (nivele) pėr: stafin menaxherial, atė profesional dhe  stafin tekniko-administrativ. Nė kuadėr tė kėtyre moduleve fokus i  veēantė  i ėshtė kushtuar temave qė kanė tė bėjnė me zhvillimin dhe  ndryshimin organizativ, ngritjen e kapaciteteve, menaxhimin e performancės,  menaxhimin e projekteve,  mirėqenien nė organizatė dhe menaxhimin e  konfliktit, si dhe aspekte tjera profesionale qė kanė tė bėjnė me ēėshtje  ligjore mbi tė drejtat pronėsore.
   Projekti ėshtė mbėshtetur  financiarisht nga Ambasada Britanike nė Kosovė dhe ėshtė implementuar nga  Universiteti pėr Biznes dhe Teknologji (UBT).
  Ky trajnim ėshtė pjesė e aktiviteteve tė  planifikuara nga menaxhmenti i AKP-sė pėr aftėsim dhe ngritje tė vazhdueshme  profesionale tė stafit.