Shqip

Njoftim publik

MBYLLEN ZYRAT E AKP-sė nė SERBI

Memorandumi i Mirėkuptimit me UNHCR-in, pėr funksionimin e Zyrave tė AKP-sė nė Serbi (Beograd dhe Kragujevc) ka sakduar sot (30 qershor 2016). Prandaj, ju informojmė se me skadimin e kėtij Memorandumi, praktikisht kėto Zyra do tė mbyllen nė mungesė tė njė vendimi tė ri pėr mbėshtetjen financiare tė operimit tė tyre.

Pavarėsisht kėtij vendimi, Agjencia Kosovare e Pronės, ėshtė e pėrkushtuar dhe e angazhuar maksimalisht pėr realizimin detyrave dhe obligimeve qė dalin nė pėrmbushjen e mandatit tė vet pėr mbrojtje tė sė drejtės pronėsore pėr tė gjithė qytetarėt e Kosovės pa dallim.

Tė gjitha palėt nė proces si dhe tė interesuarit tjerė mund tė kontaktojnė (pėrmes emailit, telit, faxit apo postės) cilėndo nga Zyrat e AKP-sė nė adresat e mėposhtme:

http://www.kpaonline.org/sq/contact.asp